Logo strony motoryzacyjne.net.pl

Jak często należy wymieniać filtry w maszynach budowlanych

Szukasz filtrow do koparki lub innych maszyn budowlanych, jakie znajdują się w Twoim firmie? Zapoznaj się z nasza ofertą. Posiadamy bogaty i głęboki asortymen, możemy dopasować filtry do Twojego urządzenia.

aj-filtry.pl - filtry do maszyn budowlanych

Właściciele nowoczesnych maszyn budowlanych powinni zadbać o to, by regularnie kontrolować je i wymieniać ich części. Warto zwrócić uwagę na filtry, które należy wymieniać podczas roku.

Z której kategorii filtrów wymieniać co sezon?

Istnieje wiele sposobów filtrowania oleju w maszynie. Filtry oleju powinny chłodzić i smarować ruchome części silnika. Zmiana typu jest zwykle przeprowadzana w celu zachowania wydajności i oszczędności paliwa. Filtry benzyny zapobiegają pogorszeniu się układu napędowego pojazdu, a także zanieczyszczeniu świec zapłonowych silnika. A układy wydechowe skutecznie ograniczają wlot dużych cząstek brudu (np. brudu lub piasku) do silnika, co może spowodować jego poważne uszkodzenie. W układach o dużej nośności niezbędne są filtry hydrauliczne. W celu oczyszczenia powietrza, które dostaje się do kabiny, wchodzi kanałami wentylacyjnymi i jest ogrzewane przez klimatyzację, stosuje się wentylatory (lub w niektórych modelach filtry węglowe), które filtrują i wywietrzają zanieczyszczenia zwane oczyszczaczami powietrza, które chronią przy tym zdrowie operatora droga.

Jak często należy wymieniać filtry w maszynach budowlanych

Niektóre filtry psują się w różnym czasie, a typ filtra dla każdej maszyny nie jest taki sam. Nie ma więc jednej jasnej odpowiedzi na temat tego, kiedy należy zapobiegawczo to zmienić. Jedno jest pewne - powinniśmy jak najlepiej postępować zgodnie z instrukcjami z dokumentacji produkcyjnej. Dlatego w maszynach koparkach wymieniamy filtry i oleje co 500, 1000 lub 2000 motogodzin. Zaleca się, aby maszyny budowlane w tym koparki zrobiły to po 500 godzinach. Dla niektórych osób może się to wydawać zbyt częste, dlatego mają różne opinie na temat tego, jak zaoszczędzić pieniądze. Ale tylko wymiana go na filtr zgodnie z instrukcją serwisową gwarantuje, że Twoja gwarancja nadal obowiązuje i że unikniesz znacznie większych kosztów niż to, co wydasz na sam filtr. Bez szczegółowych informacji lub jeśli nie masz pewności, możesz zadzwonić na ich linię wsparcia i poprosić o stronę z instrukcjami dla konkretnego urządzenia.

Jak czyszczą się filtry w maszynach budowlanych?

Każdy sprzęt budowlany ma unikalny harmonogram konserwacji i szacowaną żywotność. Obejmuje to regularne serwisowanie maszyny zgodnie z instrukcjami producenta. Brudne filtry mogą pogorszyć osiągi silnika, prowadzić do większego zużycia paliwa lub zakłócić proces spalania. Wymiana tych filtrów zwykle kosztuje nie więcej niż 800 funtów (PT), ale zaniedbanie tych elementów maszyn może być znacznie droższe na dłuższą metę. Oczywiście zakup oryginalnych filtrów jest droższy, ale są one lepszej jakości niż zamienniki budżetowe. Regularne świadczenie usług serwisowych może zminimalizować awarie i zależy również od jakości montowanych części zamiennych.

Jednym z podstawowych elementów obrabianych maszyn budowlanych są filtry, które ulegają zużyciu. Właściwa kontrola i terminowa wymiana filtrów domowych może sprawić, że maszyna budowlana będzie działać bezproblemowo, ponieważ chronią jej ważne części przed zabrudzeniami. Na co zwrócić uwagę podczas kontroli? Jak ważna jest zmiana i jakie filtry dobrać na czas?

Filtry Donaldson - sprawdzone rozwiązania

Jak często należy wymieniać filtry w maszynach budowlanych

W urządzeniach budowlanych w tym w większości maszyn mechanicznych oraz pojazdów zastosowane są różnego rodzaju filtry, które m.in mają chronić pracę silnika, bądź odpowiadać za ograniczenie zanieczyszczeń wewnątrz kabiny operatora/kierowcy. Podstawowe filtry do budowlanych maszyne to:

  • filters oleju - ich zadaniem jest odfiltrowanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z oleju silnikowego
  • filtry kabinowe – zabezpieczają operatora maszyny przed wpływem czynnikow zewnętrznych takich jak kurz czy pył z placu budowy
  • filtr oleju hydraulicznego - odpowiada za filtrywanie oleju w układzie hydraulicznym maszyny, oczyszcza go z powstałych w trakcie pracy zanieczyszczeń różnego typu jakie mogą się pojawić z przyczyn zwykłego zużycia części mechanicznych.

Niektóre z tych filtrów można znaleźć w prawie każdym pojeździe, podczas gdy inne filtry, takie jak filtr hydrauliczny, mają ograniczone zastosowanie w przypadku określonego wyposażenia.

Niezależnie od rodzaju filtra należy go utrzymywać w czystości. Brudne filtry są jedną z przyczyn obniżonej wydajności, co może prowadzić do przedłużonej awarii maszyny lub skrócenia jej żywotności. Dlatego konieczna jest rutynowa konserwacja, a także terminowa wymiana części eksploatacyjnych. Najłatwiej jest postępować zgodnie z instrukcjami producenta produktu i wymieniać wszelkie płyny lub filtry na czas. Dobrą praktyką jest jednak częstsza konserwacja, zwłaszcza po wykonaniu wymagających zadań. Dzieje się tak, ponieważ często filtr szybko się zużywa ze względu na warunki pracy lub jakość konstrukcji. Jest to najważniejsze w przypadku maszyn w budownictwie, które często pracują w ekstremalnych warunkach, przez co poprawna praca filtrów jest jeszcze ważniejsza.

Rola mechanizmu filtracyjnego w maszynie budowlanej

Instalacje hydrauliczne w mechanizmie maszyn budowlanych zapewniają ich prawidłowe działanie, co oznacza, że powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dlatego stosuje się na nie konkretne filtry hydrauliczne, które odpowiadają sferze ich oczyszczania oraz smarowania. Wyróżnia się następujące rodzaje tego typu filtrów:

  • ssawny – oczyszczają wstępnie olej, który pobierany jest przez pompę
  • powrotne – oczyszczany jest olej, który powraca do zbiornika z układu
  • siatkowe – typ filtara umieszczanu zazwyczaj bezpośrednio w zroirniku oleju hydraulicznego
  • puszkowe – najczęściej spotykany typ filtra, stosowany w układzie hydrauliki
  • wlewowe – zabezpieczają dostawaniu się zanieczyszczen w trakcie uzupelniania oleju hydraulicznego.

Szukasz filtrów do twojej maszyny budowlanej, koparki, podnośnika, spychacza czy też może innego ciężkiego sprzętu pracującego w terenie. Najlepsze filtry do koparek i maszyn budowlanych znajdziesz w naszym sklepie internetowym, bogato wyposażonym w szeroki asortyment z dziedziny filtracji. Zapraszamy na

aj-filtry.pl

Szybka i bezpieczna dostawa

Zapewniamy dostawę kurierem, szybka wysyłka.

Bezpieczna płatność online

U nas zapłaciś bezpiecznie przlewem elektronicznym przelewy24.pl

Gwarancja jakości

Zapewniamy oryginalne części wprost od producenta AGCO.

+